O mně

David Raub

portret web

Od mých prvních kinofilmových políček zachycující zajímavé věci kolem sebe uplynulo spoustu let. Ono hledání kompozic, světla a motivů zůstalo i nadále, jen záznam prošel velkou změnou. Od řemeslného k elektronickému, kdy kouzlení světla ve fotokomoře se stalo virtuálním přenosem na svítivé obrazovky počítačů.

Vystudoval jsem magisterské studium fotografie na Institutu tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě. Ve své volné tvorbě mě fascinuje konfrontace městského prostoru a člověka. Měl jsem řadu výstav a jsem členem česko – německého uměleckého spolku Pro Arte Vivendi Berlin.

Ve své profesní fotografii se zaměřuji na portréty, kde mě baví komunikace a psychologie s lidmi, která se spojí v jednom okamžiku na fotografii. Na druhé straně fotím pro gastronomii jídlo, kde se prolíná kuchařské umění s designem, který mě oslovuje ve všech svých odvětvích.

Jsem součástí výtvarné dvojice Luminum Photography, kde se svou partnerkou Lenkou Raubovou (www.lenkaraubova.cz) vytváříme společné fotografické projekty.

Mými pravidelnými firemními klienty jsou O2, Porsche, Česká televize, CGI, Hager.

Mnoho fotografií jsem vytvořil pro časopisy Food, Gurmet, Hospodářské noviny, také pro hotely a restaurace, např. The Augustine v Praze.